WDROŻENIA I USŁUGI

Zakres świadczonych usług

SIECI / SPRZĘT SIECIOWY

Fiberis sieci komputerowe

Projektujemy i kładziemy sieć informatyczną LAN. Dobierzemy odpowiednią topologię, punkty dystrybucyjne, okablowanie, patch panele i gniazdka

Projektujemy i wdrażamy sieć informatyczną WLAN w oparciu o rozwiązania firmy Ubiquity Networks

Konfigurujemy sprzęt sieciowy:
– Switche, Routery, Access Pointy
– Urządzenia sieciowe NAS (Synology, QNAP)
– Telefonia internetowa VoIP
– Szyfrowane połączenia klient/serwer VPN

DORADZTWO

Fiberis doradztwo IT

Oprogramowanie i licencje – nie wiesz jakiego oprogramowania użyć? Nie wiesz jakich licencji potrzebujesz, aby Twoja firma działała legalnie? Możesz liczyć na naszą pomoc!
Sprzęt – profesjonalny zespół pomoże Ci dobrać odpowiedni hardware, który będzie zgodny z Twoimi wymaganiami i kompatybilny z obecną infrastrukturą.
Infrastruktura – pomożemy Ci w usprawnieniu lub rozszerzeniu bieżącej infrastruktury informatycznej.

SERWERY

Fiberis serwery

Tworzymy / konfigurujemy / administrujemy m.in.
– Serwer DNS, DHCP
– Active Directory
– Serwer usług certyfikacji, logowanie do systemu Windows za pomocą kart inteligentnych
– Branch Cache dla zdalnych oddziałów firmy
– RAID
– Interfejsy iSCASI, SAS
– WSUS (Windows Server Update Services)
– polityki GPO (Group Policy Objects)
– Windows Deployment Services
– Skrypty cichych instalacji
– Diagnoza i usuwanie błędów systemowych

WIRTUALIZACJA / HYPER-V

Fiberis wirtualizacja Hyper-V

Specjalizujemy się w wirtualizacji środowiska serwerowego z wykorzystaniem platformy Hyper-V. Pozwól nam zwirtualizować Twoje fizyczne maszyny. To ogromna oszczędność pieniędzy, sprzętu, czasu i zasobów ludzkich niezbędnych w administracji serwerami. Wdrażamy również klastry wysokiej dostępności. Szybki dostęp do danych w razie awarii to podstawa w skutecznie zarządzanym środowisku produkcyjnym.

FORTIGATE

Fiberis FortiGate Fortinet sieci komputerowe

Konfigurujemy urządzenia klasy UTM z rodziny FORTINET. Począwszy od aktualizacji firmware’u, po tworzenie polityk dostępu do określonych zasobów firmowych, ustawienie tras routingu do wewnętrznych podsieci, aż do uruchomienia szyfrowanego połączenia tunelowego IPSec pomiędzy oddziałami firmy. Kompleksowo zabezpieczymy twoją sieć firmową przed atakami z zewnątrz. Dostęp do danych firmowych z domu lub delegacji, za pomocą wbudowanego klienta VPN. Istnieje możliwość klastrowania 2 urządzeń, zapewniając tym samym wysoką dostępność i ciągłość działania. Skonfigurujemy redundancję Internetu, przy dwóch łączach internetowych od niezależnych dostawców.

MACIERZE

Fiberis sprzęt sieciowy

Mamy doświadczenie w konfiguracji klastrów złożonych z co najmniej dwóch węzłów o jednakowej konfiguracji sprzętowej. Podłączenie serwerów do macierzy poprzez interfejs SAS zapewni wysoką dostępność usług. Tego typu Storage rekomendowany jest dla systemów wymagających ciągłości działania. Nawet awaria jednego z węzłów klastra lub kontrolera macierzy nie przerwie pracy systemu. Dobierzemy odpowiedni RAID, utworzymy woluminy logiczne z dostępnych zasobów dyskowych, skonfigurujemy interfejsy sieciowe oraz ustawimy dyski w trybie Hot Spare.

POZOSTAŁE

Fiberis usługi IT dla firm

Helpdesk, aktualizacja oprogramowania, odzyskiwanie danych, backupy stacji roboczych i serwerów, serwis sprzętu komputerowego, diagnoza usterek, konfiguracja drukarek, szyfrowanie danych, tworzenie stron internetowych, OCR